بایگانی نوشته‌ها

ماهیگیری در فصول مختلف سال

ماهیگیری در فصول مختلف سال

در ذهن اکثر ماهیگیران سوالات زیادی در این مورد وجود دارد که در چه فصلی به ماهیگیری بروند یا اینکه چه فصلی برای صید ماهی مناسب است؟ فصل های سال از نظر دمای هوا و دمای آب متغیر هستند. این اختلاف دما بر آب تأثیر زیادی می گذارد، هر چه هوا سردتر شود آب دریاچه ها و به خصوص آب رودخانه ها سردتر می شود و هر چه هوا گرم تر شود آب رودخانه ها و دریاچه ها گرمتر می شود.
ماهیگیری و نکات اولیه در یک نگاه

ماهیگیری و نکات اولیه در یک نگاه

ماهیگیری، یکی از روشهای جذاب برای لذت بردن در دل طبیعت است، هنگامی که مشغول ماهیگیری می شوید، سکوت و آرامشی لذت بخش را تجربه خواهید کرد.شکار ماهی از سال ها پیش وجود داشته است و انسانها برای تامین غذای خودشان با ابزارهایی مانند نیزه و… ماهیگیری می کردند؛ اما امروزه ابزار ماهیگیری هم به روز و مدرن شده است و ابزارهای بسیار زیادی برای آن وجود دارد.ماهیگیری را هم می توان به عنوان نوعی ورزش و تفریح دانست و هم اینکه از آن کسب درآمد کرد و به دید شغل به آن نگاه کرد. در این نوشته می خواهیم درباره اصول ماهی گیری و ابزارهای آن با شما صحبت کنیم. اگر علاقه مند به ماهیگیری هستید و می خواهید به یک ماهیگیر حرفه ای تبدیل شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
معرفی انواع طعمه ماهیگیری و آموزش زدن آنان به قلاب

معرفی انواع طعمه ماهیگیری و آموزش زدن آنان به قلاب

بعد از اینکه نوع ماهی و متناسب با آن تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود را تهیه نمودید و سرهم بندی کردید، نوبت به کار عملی و صید ماهی مورد نظر شما می‌رسد. اولین کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که ماهی هدف را به سمت قلاب خود جذب نمایید. بنابراین نیاز به یک جاذب که مطمئناً یک خوراکی مخصوص ماهی می‌باشد، دارید! این جاذب چیزی نیست جز طعمه ماهیگیری. انواع طعمه ماهیگیری در بازار وجود دارد و توسط ماهیگیران مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما به عنوان یک ماهیگیر ورزشی باید این طعمه‌ها را بشناسید تا بتوانید در مورد انتخاب آن‌ها متناسب با ماهی هدفتان تصمیم درستی بگیرید. امروز قصد داریم شما را با انواع طعمه ماهیگیری آشنا نماییم و البته نحوه اتصال تعدادی از آنان به قلاب را به شما آموزش دهیم. با تارگتینو همراه باشید.
بهترین مکان های ماهیگیری در ایران ( پارت 1 )

بهترین مکان های ماهیگیری در ایران ( پارت 1 )

یکی از جذاب ‌ترین تفریحاتی که می ‌توانید در ایران انجام دهید، ماهیگیری است زیرا کشور مان پر از دریاچه ها، رودخانه ها ، سد ها و برکه های زیبا ، جذاب و پر از ماهیان جذاب می باشد ، فارغ از دریای خزر در شمال و خلیج همیشه فارس و دریای عمان  که این فرصت را برای گردشگران و علاقه مندان به ماهیگیری به وجود می آورد که به بهترین شکل ممکن صید انواع ماهی را در این مکان ها تجربه کنید. در این مطلب سعی داریم تا شما را با بخشی از بهترین مکان ها برای ماهیگیری در این پهنه ی گیتی آشنا کنیم. خواهشمندیم با هم بکوشیم در جهت تبعیت از قوانین ومقررات ماهیگیری (محل ها ، روش ها و طعمه های مجاز ماهگیری و ...) ، تهیه مجوز ماهیگیری از سازمان حفاظت محیط زیست و عدم استفاده از روش های غیرمجازصیدهمچون استفاده از برق ، سم، نارنجک و... ، ترویج اصول اخلاقی ماهیگیری ورزشی و اجرای آن ، رعایت نظافت و تمیز نگهداشتن محیط اطراف و عدم آلوده کردن آب. در این مقاله 5 مکان جذاب را به شما معرفی می نمایم. 
ماهیگیری در رودخانه

ماهیگیری در رودخانه

بسیاری از ماهیگیران ماهیگیری در رودخانه را یکی از آرامش‌بخش‌ترین تجربه‌های ماهیگیری در آب‌های شیرین می‌دانند، زیرا به تجهیزات زیادی نیاز ندارد و می‌توان آن را به راحتی با قایق رانی، کایاک یا در حین شنا انجام داد. نکات ماهیگیری در رودخانه و اطلاعات بیشتر را بیابید.
آشنایی با چرخ ماهیگیری بیت کستینگ و اجزا تشکیل دهنده آن

آشنایی با چرخ ماهیگیری بیت کستینگ و اجزا تشکیل دهنده آن

چرخ بیت کستینگ بیشتر برای صید ماهیان مهاجم در رودخانه ها ، سد ها ، دریا ها و کلیه ی آب های شور و شیرین ، سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرد نسل جدید از چرخ ماهیگیری نو ظهور در دنیا هست که بسیار پرکاربرد و مختص حرفه ای های صید می باشد.
قلم چشمه هدایت فکر است، مقدس است و حرمت دارد، حرمتش نه برای صاحب قلم که برای صاحبان قلم و اندیشه هاست. امروز ابزارهای جدید ارتباطی به همه ما این امکان را داده اند تا بنویسیم، و اندیشه هایمان را با جهانیان به اشتراک بگذاریم، این امکان از جهتی فرصتی است برای تبادل سریع دانش و اطلاعات.

اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...